Odchudzanie jako walka z nałogiem jedzenia.


Odchudzanie można niemal uznać za jeden z symboli naszych czasów. Spotykamy się z nim niemal wszędzie, bardzo często widzimy oferty klubów fitness, czy reklamy tabletek na odchudzanie, a także przeróżnych rowerków, czy bieżni, które we własnym mieszkaniu pomogą nam spalić nieco z nadmiaru naszej wagi. Wystarczy włączyć jakikolwiek program w telewizji z telezakupami, aby dowiedzieć się jak wiele istnieje sprzętów pomagających nam schudnąć. Media oraz biznesmeni wykorzystują nasz pęd ku szczupłej sylwetce i zarabiają na tym miliony. Pozostaje jednak pytanie, czy warto to w ogóle robić, jeżeli służyć ma to tylko tym, którzy na nas zarabiają?

Najskuteczniejsze odchudzanie to oczywiście takie, w które wkładamy jak najwięcej serca i zapału. Jak jednak mieć zapał do odchudzania jeżeli robimy to tylko i wyłącznie dlatego, że działa na nas wszechobecna propaganda szczupłego ciała? Ćwiczenia na odchudzanie to oczywiście nie wszystko. Musimy być najpierw pewni tego, że chcemy schudnąć. Takiej pewności natomiast nie zdobędziemy poprzez słuchanie radia, telewizji czy czytanie reklam. Mowa tutaj oczywiście o kobietach, które ze swoim ciałem czuły się dobrze dopóki nie zaczęły zauważać na ulicach setek szczupłych kobiet, niemal wychudzonych i tysięcy reklam o odchudzaniu. Jeżeli nasze odchudzanie ma być jedynie wynikiem przystosowania się do norm, jakie są nam obecnie narzucane, to najlepiej od razu to sobie odpuścić. Odchudzanie się powinno być stosowane tylko i wyłącznie przez osoby, które muszą to zrobić by być zdrowe, lub przez osoby, które faktycznie od długiego czasu źle czują się w swoim ciele i chcą coś z tym zrobić. Jeżeli bowiem zdecydujemy się na odchudzanie tylko dlatego, że tego chcieli by inni, to z pewnością będziemy z tym faktem nieszczęśliwi i nic nie zmieni się po tym, jak schudniemy te kilkanaście kilogramów. Jeśli natomiast jesteśmy pewnie tego, czego chcemy, to odchudzajmy się przede wszystkim zdrowo. Nie kuśmy się wizją schudnięcia kilkunastu kilogramów w ciągu dwóch tygodni, gdyż albo będzie to niemożliwe, albo zbyt wyczerpujące, a już z pewnością bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia.

Racjonalne odchudzanie powinno być niemal naszym mottem. Jeżeli chcemy być zdrowsi i piękniejsi, nasze odchudzanie musi iść w parze właśnie z samym zdrowiem. Zacznijmy więc powoli, bez pośpiechu. Zacznijmy ćwiczyć, zmieńmy dietę, a jeśli mamy naprawdę problemy z nadwagą i z powstrzymaniem się przed jedzeniem, stosujmy nawet tabletki na odchudzanie, byle było to bezpieczne dla nas i naszego zdrowia oraz życia. Jeśli bowiem od razu rzucimy się na głęboką wodę i zaczniemy ćwiczyć kilka godzin dziennie i niemal nic nie jeść, z pewnością szybko znajdziemy się w szpitalu. Metody odchudzania mogą być różne, można stosować różne ćwiczenia, różne diety. Zawsze jednak na pierwszym miejscu musi być nasze zdrowie i życie, gdyż w końcu dlatego chcemy zrzucić na wadze. Najlepiej będzie udać się do lekarza lub dietetyka i poprosić, by pomógł nam w tym, zapisał dobrą dla nas dietę, polecił jakieś ćwiczenia i ewentualnie tabletki wspomagające odchudzanie. Będziemy wtedy spokojni o własne zdrowie, gdyż pomoże nam w zrzuceniu wagi ekspert, który z pewnością nie pozwoli byśmy zrobili sobie krzywdę. Wtedy pozostaje nam już tylko ćwiczenie silnej woli i staranie się, by na wadze stracić jak najwięcej, choć w spokojnym tempie. Ilość ćwiczeń zwiększajmy stopniowo, starajmy się aby w naszym menu były wszelkie potrzebne organizmowi składniki i co również bardzo istotne, by nasze jedzenie smakowało.
 
 
Copyright 2007 odchudzanie-raport.pl